(29.10.2011) Helal-Haram ürünler sayfası açıldı

Helal-Haram ürünler sayfası açıldı

Sosyolog, Psikolog, Uyum Sorumlusu ve Yazar Cemil Şahinöz, Misawa ekibiyle beraber bir ilke imza attılar. 

 

Almanya´da satılan 2000`den fazla ürünün helal-haram olup olmadığı ile ilgili bir internet sitesi (http://www.myhalalcheck.com) kurdular. İnternet sitesinde herhangi bir ürünün ismini verince, ürünün içinde alkol katkısı veya her hangi bir hayvan katkısı olup olmadığı anında bildiriliyor. Misawa ekibi bu bilgileri 15 senedir topladığı tüketicilerin orijinal mektuplarından oluşturuyor.

 

 

 

KAYNAKLAR ORJİNAL

 

 

 

Projeyi yöneten Cemil Şahinöz konuyla ilgili editörümüze şunları söyledi: ‘‘Biliyorsunuz Almanya´da helal gıda sorunu var. Bizde ekip olarak her hangi bir üründe alkol veya hayvansal katkı olup olmadığını öğrenmek için, üretici firmalarla irtibata geçiyoruz. Üreticilerden aldığımız orijinal mektup ve yazıları internet sitemizde yayınlıyoruz ve orijinal mektubu olmayan hiç bir ürünü listemize almıyoruz. Sitemizde bir ürünün ismini yazdığınızda size içinde alkol veya hayvansal katkı olup olmadığını gösteriyor‘‘.

 

 

 

KULLANIMI ÇOK KOLAY

 

 

 

Şahinöz demecinde; ‘‘Sitemizi çok basit ve kolay bir şekilde tasarladık ki! herkes kullanabilsin. Cep telefonunda interneti olanlar bu program sayesinde süpermarkette rahatlıkla alışveriş yapabilirler‘‘ dedi.

 

 

 

HARAM LOKMA YİYENİN DUALARI KABUL EDILMEZ

 

 

 

Sosyolog Şahinöz açıklamasını şöyle sürdürdü; ‘‘Peygamberimiz yemin ile diyorki, haram lokma yiyenin duaları kabul olmaz. Ümmet haram lokma yemesin diye, haram lokma yiyen kalmasın diye, bu siteyi kurduk. Site büyük rağbet gördü. Hatta, ilk hafta binlerce kişi aynı anda girmeye çalışdığı için sitemiz kilitlendi. Bir çok kisi bu programın kitap olarak ve Iphone App olarak çıkmasını istiyor. Iphone App olarak hazırlandı, yakında bedava indirebilirsiniz. Kitap olarak da çalışmalarımız sürüyor.“

Haber Ayna, 29.10.2011
http://www.haberayna.com/Helal-Haram-%C3%BCr%C3%BCnler-sayfas%C4%B1-a%C3%A7%C4%B1ld%C4%B1_91793.html 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hinterlasse einen Kommentar

Eingeordnet unter News, Berichte, Presse

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.