(05.07.2018) Sapık tarikat Buddhafield

Sapık tarikat Buddhafield

Eski bir danscı ve vücut geliştirmecisi olan ve eşcinsel-müstehcen filimlerde yer alan Jaime Gomez, takma adı Michel Rostand ile 1980´lerde Hollywood´da kendisine sapık bir tarikat kuruyor. Hinduizm, Budizm, Bhagavad Gita ve Yoga teknikleriyle harmanladığı tarikatına Buddhafield ismini veriyor.

Tarikat Los Angeles´de kurulduktan sonra, Michel´in paranoyaları gereği önce 1992´de Austin´e, sonra da Hawaii´ya taşınıyor. Ve halen Hawaii´da bir çiftlikte 100 mensup ile bulunmaktalar.

Michel etrafına güzel görünümlü, başarılı genç insanları topluyor. Kendisi ilk zamanları sadece mayo ve göz kalemiyle dolaşıyor, ardından cerrahi maske ve baston kullanmaya başlıyor. Kadınlara da estetik ameliyat yaptırıyor. Michel, pahalı kıyafetlerle üyelerine sevgiden, insanlığa getireceği birlikten vs. bahsediyor.

Kendilerine yeni bir dünya kurabilmek için büyük bir arazide bir çiftlik kuruyorlar ve sadece orada yaşamaya başlıyorlar. Ve tabiki Michel´in maddi-manevi tacizleri, paranoyaları, fitneleri, kışkırtmaları, herkesi kontrol altında tutma isteği, herkesi hizmetcisi yapmak ve özellikle erkeklere karşı hipnoterapi adı altında tecavüzde bulunmaya başlıyor.

Michel aynı zamanda üyelerini aileleriyle buluşturmayı yasaklıyor, isimlerini değiştirmelerini ve gerektiğinde kürtaj yapmalarını emrediyor. Üyelerine bekar kalmalarını emreden Michel, kendisi birçok defa erkek üyelerine cinsel taciz ve tecavüzde bulunuyor.

Michel yaşadıkları çiftlikte aynı zamanda kendisinin başrolünde olduğu bale müzikalleri yazdırıyor ve oynattırıyor. Bunun için haftada iki ila üç gün üç ila beş saatlik bale çalışması yapıyorlar. Bu müzikalleri sadece kendileri kendileri için oynuyorlar, dışarıya yansıtmıyorlar.

Michel kendisini tanrı olarak görüyor ve üyelerinin de kendilerini tanrı olarak görmelerini söylüyor. Michel parmağıyla üyelerine güç verebildiğini iddia ediyor ve bu şekilde dokunarak üyelerine güç gönderiyor.

1985´den 2007´ye kadar tarikat üyesi olan belgeselci Will Allen, tarikatı dışarıdakilerine anlatabilmek için, üyeyken propaganda filimleri çekiyor. Elbette sadece liderleri Michel´in izin verdiği şeyleri çekebiliyor. Fakat içine daldıkça ne kadar sapık bir yapının içinde olduğunu anlıyor ve tarikattan ayrılıyor. Ayrıldıktan sonra tekrar Hawaii´ya gidiyor ve tarikatın gerçek yüzü hakkında bir belgesel çekimine başlıyor. 2016´da yayınlanan belgeselinde tarikatın propagandasını değil, iğrencliklerini ve sapıklıklarını anlatıyor.

Cemil Şahinöz

Hinterlasse einen Kommentar

Eingeordnet unter Türkische Kolumne / Türkce Makaleler

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.