(05.11.2014) “Yangın NSU olaylarını hatırlatıyor“

CAMİ SALDIRILARINDA SORU İŞARETLERİ VAR

“Yangın NSU olaylarını hatırlatıyor“

Bielefed’deki cami saldırılarıyla ilgili bir zanlının yakalanması İslami kuruluşları tatmin etmedi.

Bielefeld cami dernekleri çatı derneği BİG, “Cami saldırılarıyla ilgili çok soru işaretleri var, NSU olaylarına benziyor” açıklamasında bulundu.

Hırsızlık açıklamasına inanmayan BİG başkanı Cemil Şahinöz, “Bu çevrede iki ayda birçok cami saldırısı oldu. Kundaklama olaylarından başka saldırılara kadar failleri bulunmamış birçok olay var. Polisten bu olayları birleştirmelerini istiyoruz. Ayrı ayrı araştırmasınlar” dedi.

Bielefeld Emniyeti’nin açıkladığı sonuçların birçok soru işaretini beraberinde getirdiğini vurgulayan Şahinöz şu soruları sordu: “Hırsızlık açıklaması başka bir niyeti gizliyor olmasın? NSU olaylarına çok benziyor. Orada da 10 sene boyunca aynı açıklamalar yapılmıştı. Halbuki kim hırsızlığını daha büyük bir suç olan kundaklamayla kapatmak ister ki? Hangi hırsız para için camiye girer? Camide para mı olur? Hadi birinci olayda camilerde paranın olmadığını bilmiyordu. O olaydan sonra camilerde para olmadığını anlaması gerekirdi. 10-15 Euro için neden tekrar bir camiye girsin, girerken camları kırsın, kameraları kessin? Bu kadar meşakkate neden katlansın? Ayrıca ikinci girdiği camide ateş yaktığı mescitte bir para kasası var. O kasaya hiç ellememiş bile. Hani hırsızlık yapacaktı? Yoksa birden camiye neden girdiğini mi unuttu? Polisin dediğine göre bu şahıs birçok hırsızlık olayını gerçekleştirmiş. O zaman soruyoruz: Daha önce de hırsızlık yaptığı yerleri yangına vermiş mi? İkinci camideki yangını mum ile yakmış. Hangi hırsız hırsızlık için gittiği yere mum ile gider? Hırsızlık yaptığı başka yerlere de yanında mum götürmüş mü?”

ZİVER ERMİŞ / KÖLN

05.11.2014 19:00, ZAMAN

http://zaman-online.de/yang%C4%B1n-nsu-olaylar%C4%B1n%C4%B1-hat%C4%B1rlat%C4%B1yor-186990

 

Hinterlasse einen Kommentar

Eingeordnet unter News, Berichte, Presse

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

Diese Seite verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden..