(27.10.2014) Kundakcinin „para“ yalani

Sabah

 

kundaklama

Kundakçının ‘para’ yalanı

Bielefeld kentindeki Süleymaniye ve Semerkand camilerini kundaklayan 32 yaşınki kişinin itirafı kentteki tüm cami derneklerini temsil eden çatı turumu BIG’in başkanını Cemil Şahinöz’ü isyan ettirdi.

“KASAYA DOKUNMAMIŞ”

Şahinöz, “Çevrede 2 ayda birçok cami saldırısı oldu. Hangi hırsız para için camiye girer. Camide para mı olur? Birinci olayda camilerde paranın olmadığını bilmiyor diyelim, ikinci kundaklamada bunu anlaması gerekirdi” dedi.

“GEÇİŞTİRİLMEMELİ”

Yakalanan şahsın, ‘Camiye para için girdim. Bulamayınca kızıp yangın çıkarttım’ açıklamasının mantık dışı olduğunu ifade eden Şahinöz, “Bir hırsız 10-15 euro için neden ikinci kez camiye girsin ki, girerken camları kırsın, kameraların kablolarını kessin, bu kadar meşakkate neden katlansın? Ayrıca ikinci girdiği ve ateş verdiği mescitte bir para kasası var. O kasaya hiç ellememiş. Hani hırsızlık yapacaktı. Yoksa birden camiye neden girdiğini mi unuttu?” dedi. Polisin söz konusu şahsın hırsızlıktan sabıkalı olduğu bilgisini verdiğini söyleyen Şahinöz, “Şimdi soruyoruz; daha öncede hırsızlık yaptığı yerlerde yangın çıkarmış mı? İkinci camideki yangını yanında götürdüğü mum ile çıkarmış. Hangi hırsız, gittiği soygunda mum kullanır? Bu soruların cevabını istiyoruz”diye konuştu. Başkan, olayın hırsızlık vakası şeklinde kapatılmaması gereğine de dikkat çekti.

Erkan TOKGÖZOĞLU / BIELEFELD

 

Sabah Gazetesi, 27.10.2014

http://sabah.de/kundakci-para-yalani/

Advertisements

Hinterlasse einen Kommentar

Eingeordnet unter News, Berichte, Presse

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s