(15.09.2014) Kundaklamalara Özoğuz el koydu

Kundaklamalara Özoğuz el koydu

FEDERAL Hükümet’in Göç, Mülteciler ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Aydan Özoğuz, Almanya’da geçen ay kundaklanan camilerin bağlı olduğu derneklerin temsilcileriyle Başbaklıktaki ofisinde bir araya geldi. Basına kapalı olarak yapılan görüşmeye, Berlin İslam Federasyonu Başkanı Fazlı Altın, Mevlana Camisi Dernek Başkanı Hasan Aydın, Bielefeld Müslüman Cemaatler Birliği Temsilcisi Cemil Şahinöz , Bielefeld Semerkand Camisi Derneği Başkanı Muzaffer Zorlu ve Bielefeld Süleymaniye Camisi derneği temsilcisi Mustafa Berber katıldı. Fazlı Altın, görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, bilgi kirliliği olduğundan Özoğuz’un birinci ağızdan bilgi almak istediğini ifade etti. Altın, “Bu tür olayları gelecekte nasıl engelleyebiliriz, neler yapabiliriz, bunları konuştuk. Gerçekten vicdanen ve hissiyat olarak bizimle aynı duyguları paylaştığına inanıyoruz. Çünkü kendisi de Müslüman kimliğe sahip bir bakan. Dolaysıyla bizimle aynı hissiyatı paylaşması çok doğal” dedi.
İNSANLAR KORKMAYA BAŞLADI

Cemil Şahinöz ise cami saldırılarının yanı sıra İslam ve Yahudi düşmanlığının da gündeme geldiğini belirtti. Şahinöz, toplumda İslam’a karşı bakışın değişmesi gerektiği dile getirdi. Muzaffer Zorlu da polisin olayları daha titiz incelemesini talep ettiklerini dile getirerek, “Kundaklama olunca insanlar biraz korkmaya başlıyor” dedi.
NELER YAŞANDI?
BERLİN’DEKİ Mevlana Camisi’nin 11 Ağustos’ta kundaklanması sonucu 1 milyon euroluk hasar meydana gelmişti. Bielefeld kentinde de aynı hafta içinde iki cami kundaklanmıştı. Schleswig-Holstein eyaletinin Mölln kentinde de Fatih Sultan Camisi’ne poşet içinde çürümüş domuz eti bırakılmıştı. Yine geçen ay Oldenburg kentindeki Hacı Bayram Camisi’ne de molotofkokteyli atılmıştı.

Sabah, 15.09.2014
http://sabah.de/kundaklamalara-ozoguz-el-koydu/

Advertisements

Hinterlasse einen Kommentar

Eingeordnet unter News, Berichte, Presse

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.