(21.06.2013) Avrupa Risale-i Nur Akademisyenler Platformu kuruluyor

Avrupa Risale-i Nur Akademisyenler Platformu kuruluyor

Avrupa üniversitelerinde Risale-i Nur ve Said Nursi hakkında çalışmaları olan, gönül vermiş akademisyenler bir araya geliyor

Ahmet Bilgi’nin haberi:

RİSALEHABER-Avrupa üniversitelerinde Risale-i Nur ve Bediüzzaman Said Nursi hakkında çalışmaları olan, gönül vermiş akademisyenler bir araya geliyor.

Konu ile ilgili Risale Haber’e konuşan yazar Cemil Şahinöz, „Risale-i Nur Akademisyenler Platformu“na herkesi davet ettiklerini söyledi.

Şahinöz, „Almanya’nın ve hatta tüm Avrupa’nın üniversitelerinde Bediüzzaman Said Nursi’ye ve Risale-i Nur’lara gönül vermiş insanlar mevcut. Birçok kardeşimiz ve ağabeyimiz ilmi ve akademik çalışmalar yapmakta. Risale-i Nur talebeleri akademisyenleri ile görüşdüğümüzde en çok dert edinen konu iletişim ve irtibat eksikliği. Bu eksikliği giderebilmek için Avrupa’da yaşayan ve Risale-i Nur okuyan tüm akademisyen kardeşlerimiz ile aynı platformda biraraya gelmek istiyoruz“ dedi.

Her konuda vasat yolu tavsiye eden Bediüzzaman Hazretlerinin irtibat konusunda „Müfritane irtibat“ı vurguladığını hatırlatan Şahinöz, sözlerini şöyle sürdürdü:

„İrtibatımız ve ilişkilerimiz ne kadar güçlü olursa hizmet noktasında o kadar faydalı olabiliriz. Örneğin birbirimize master ve doktora gibi konularda yardımcı olabiliriz veya bizim ile aynı üniversite bölümlerinde okuyan kardeşlerimiz ile fikir alış-verişinde bulunmuş oluruz. Bu şekilde Almanya’nın şartlarına ve konjönktürüne uygun bir hizmet tarzı geliştirme imkanı bulabiliriz.

„Platforma, üniversiteye giden, üniversiteyi bitirmiş, üniversiteye gitmeyi düşünen, üniversiteye gitmediği halde bu konular ilgisini çeken bay ve bayan, hangi cemaatten, gruptan, meşrebden olursa olsun, hangi yaşta olursa olsun herkesi bekliyoruz.

„Programa üniversiteden Prof. Dr. Bülent Uçar, Prof. Dr. Rauf Ceylan, Yılmaz Gümüş, Coşkun Sağlam katılacaklar. İslam Din Dersi öğretmenliği, İslam İlahiyatı vs. hakkında fikir alış-verişi yapılacak. Allah nasip ederse bu platformu senede iki veya üç kere düzenlemeyi hedefliyoruz.

Program tarihi 29 Haziran 2013 saat 11’de, Duisburg Medresesi, Am Kiebitzberg 18, 47169 Duisburg adresinde yapılacak.

Risale Haber, 21.06.2013

http://www.risalehaber.com/avrupa-risale-i-nur-akademisyenler-platformu-kuruluyor-183175h.htm

 

NurNet, 22.06.2013

http://www.nurnet.org/avrupa-risale-i-nur-akademisyenler-platformu-kuruluyor/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+nurnetorg+%28Nurnet.Org%29

Advertisements

Hinterlasse einen Kommentar

Eingeordnet unter News, Berichte, Presse

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s