(26.08.2011) Almanya’daki Türk siyasetçilerden çektiklerimiz

Almanya’daki Türk siyasetçilerden çektiklerimiz

Almanya´da birçok Türk asıllı siyasetçi var. Birçoğu da önemli makamlarda görev yapıyorlar. Hemen hemen hepsi istisnasız Türklerin oylarıyla o makamlara geldiler.

Ama maalesef seçildikten sonra bu gerçeği unutuyorlar. Onları oraya getiren halkı zavallı mahlûklar olarak görüp, onları aşağılamayı bir maarifet zannediyorlar.

Örneğin Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemiz Paşa Hazretleri. Yıllardır belli bir kesimin ve Türk medyasının desteğini almış biri olarak, kolaylıkla Türklerin Ermenilere soykırım uyguladıklarını söyleyebiliyor.

Veyahut Almanya´nın ilk Türk bakanı. Aşağı Saksonya eyaleti Sosyal İşler, Kadın, Aile ve Sağlık Bakanı avukat Aygül Özkan, daha göreve geldiği gün şu açıklamayı yaptı: “Okullarda başörtüye hayır.“

Bunlara yeni bir örnek olarak Baden-Württemberg Elayeti Uyum (!) Bakanı Bilkay Öney katıldı. Öney, “Türban yasağı ve Türklere vize uygulaması devam etsin.” dedi ve şu çirkin sözü ekledi: “Buraya ne kadar çok Türk gelirse, o kadar huzursuzluk artar.” Bununla da yetinmedi. Hızını alamayan Öney, Türklere yerel seçim hakkının kesinlikle verilmemesini söyledi.

Öney´in söylediği sözlerin aynısını bir Alman bakan söyleseydi, onu topa tutardık. Irkçı veya faşist derdik. Şimdi bunu Bilkay Öney söyleyince, ne diyeceğiz?

Bir de bunu Uyum (!) Bakanının söylemesi ayrı bir vahim konu. Böyle bir tezat ancak bir muz cumhuriyetinde olabilir galiba.

Dolayısıyla senelerdir yazdığımız ve söylediğimiz şey halen geçerli: Almanya´da Türk siyasetçiler yok. Daha doğrusu Türklerin lehinde siyaset yapan Türk siyasetçileri yok. Ama Türklerin lehine siyaset yapan bir çok Alman siyasetçi var.

Peki, Türk siyasetçileri neden bu şekilde davranıyorlar?

Lafı hiç evirmeden açıkça söyleyelim. İki nedenden dolayı:

1. Takiyyecilik: Kendilerini bu şekilde muhafaza edip, “zamanı geldiğinde hepinize yardım edeceğim” sözüyle kendilerini ve halkı kandırıyorlar. Olduğu gibi görünmüyorlar. Tabiki “zamanı” hiç gelmiyor. Aynen bu şekilde makamdan makama devam ediyorlar. (Konumuz dışında, ama bu durum birçok akdemisyen ve yazar için de geçerli).

2. Yalakalık: Dünyaya, mala, şana, şöhrete, makama aşık olan insanlar bunları elde etmek için ellerinden gelen herşeyi yaparlar. Bunları elde etmenin en kolay yolu da yalakalık ve dalkavukluk yapmaktır.

Netice-i kelam… Halen Türkleri seven, onların lehine çalışan bir Türk siyasetçisi bekliyoruz. Loading… Loading… Loading….

Cemil Sahinöz, Moral Haber, 26.08.2011
http://www.moralhaber.net/makale/almanyadaki-turk-siyasetcilerden-cektiklerimiz-1/

Advertisements

Ein Kommentar

Eingeordnet unter Türkische Kolumne / Türkce Makaleler

Eine Antwort zu “(26.08.2011) Almanya’daki Türk siyasetçilerden çektiklerimiz

  1. 20 yildir Almanyadayim bu siyasetcilerle bitmiyor konsolosluk ataselik Ditib te bunlara dahil bugune kadar bizim hicbir sorunumuza cözüm getirmeyen sadece göstermelik kuruluslar olduguna inaniyorum halka inemiyorlar sadece makam isgali cami yapmak oraya burayi bilmeyen buranin türk halkini tanimayan birligi beraberligi kardesligi saglamayan sözde kuruluslar bunlar)( hatta kendi milletimiz gencleri görev aldiklari yerlerde bizimle konusmak yardim etmek dahi istemiyorlar komsularimizdan dahi alman asigi yaranmak veya korku onlari buna itiyor bu nasil bir alman asikligidir anlamiyorum bizim haksizlik yaptigimiz zaman yanimizda olsun demiyoruz gecen cumartesi 15 yasinda hicbir sucu olmayan aksam evine gelip hatta o sahsin geldigini görünce kapiyi acik tutup girmesini sagliyan oglumu 30 yasini askin uyusturucu mübtelasi bir insan tarafindan bogazi sikilarak dövüldü yetismeseydik ne olurdu bilmiyorum beyim kurtarmaya gidince beyime de saldirmis beyim 60 yasinda elinden geldigince karsilik vermis polis jugendamt yardimci olmadigi gibi türk komsularimizdan alman komsuya destek oldular o gence gecmis olsuna gitmisler aslini neslini unuttuklari gibi insanligini da unutan bu insanlardan utandim TARIH TEKERRÜR EDER derler ertesi gün evimizin duvarina KLUG KLAX KLAN SCHÜTZE DEIN LAND resimde var tabii ilk defa görüyorum bu yaziyi asmislar korkutmak icin bu nereye varir bugun bana yarin sana tarihte bu kimselerin akibeti malum lütfen bu olayi siz irdeleyin bazi kimseleri uyarin bu gidisat iyi degil not:gelecek hafta ABRAHAM FEST basliyor yine burada yetismemis sadece prof unvani ile biryerlere gelmis zat gelecek Hz Ibrahim i anlatacak ilmi konusmalar yapacak ne bozulan azili düsman alman gencligi ne problemlericinde bogulan türk aileleri hapishanelerde yatan gencligimiz onun umurunda yazacak cok sey var sabir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.