(03.02.2011) Angela Merkel’e Bediüzzaman’ı anlattı

Angela Merkel’e Bediüzzaman’ı anlattı

Almanya Başbakanı Angela Merkel’e Gütersloh Bölgesi Uyum Sorumlusu ve Moralhaber.Net yazarı Cemil Şahinöz, Risale-i Nur verdi ve Bediüzzaman Said Nursi’yi anlattı.
03 Şubat 2011 Perşembe – 11:45

Almanya Başbakanı Angela Merkel’e Gütersloh Bölgesi Uyum Sorumlusu ve Moralhaber.Net yazarı Cemil Şahinöz, Bediüzzaman Said Nursi’nin Risale-i Nur eserini verdi. Risale-i Nurları Almancaya tercüme eden Cemil Şahinöz, Merkel’e Said Nursi hakkında da bilgi verdi. İki hafta önce Almanya Başbakanı Angela Merkel tarafından Berlin´e Meclise davet edilen ve orada yaptığı çalışmaları Başbakan tarafından takdir edilen Gütersloh Bölgesi Uyum Sorumlusu Cemil Şahinöz, Merkel´e Bediüzzaman Said Nursi´nin eserlerinden verdi.

MERKEL’E SAİD NURSİ’Yİ ANLATTI

Üniversitede Sosyoloji ve Psikoloji eğitimini bitiren ve şuan Felsefe ve İlahiyat bölümünde doktorasını yazan Şahinöz, 23. ve 30. Sözleri Merkel´e takdim etti ve kendisine Said Nursi hakkında bilgi verdi. Bunun ardından Merkel tarafından teşekkür mektubu alan Şahinöz şunları söyledi: “Başbakana Ayasofya Dergisinin son sayısını, türk kültürü ve islam dini hakkında yazdığım son kitabı, Bediüzzamanın 23. ve 30. Sözlerini ve Thomas Michel´in ´Bediüzzamana göre Müslüman-Hristiyan Diyaloğu´ kitaplarını verdim. Ayrıca Bediüzzaman´in fikirlerini Almanya´da ki sorunlara çözüm sunduğunu anlatmaya çalıştım. Said Nursi´nin özellikle Müslümanlar ve gerçek dindar hristiyanlar arası ittifaka önem verdiğini ve Alman-Türk ilişkisini de benimsediğini aktardım. Açıkcası verdiğim kitapların ve Said Nursi hakkında verdiğim bilgilerin fazla yankı bulmadığını zannediyordum, ama bugün Merkel´den verdiğim kitaplar ve dergi nedeniyle tebrik ve teşekkür mektubu geldiğinde, farklı düşünmeye başladım. Gayret bizden. Tevfik Allah´tan.”

 

Moralhaber.Net, 03.02.2011
http://www.moralhaber.net/dunya/angela-merkele-bediuzzamani-anlatti/

Hinterlasse einen Kommentar

Eingeordnet unter News, Berichte, Presse

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.