(20.11.2006) Ermeni Komedyası

Ermeni Komedyası

Bir kaç sözde “Ermeni Komedyası“ hakkında söyleyelim. Demokrasinin beşiği olduğunu ittia eden Fransa, antidemokratik, faşist, düşünce ve ifade özgürlüğüne aykırı bir karar aldı. Ayrıca soykırımı anarşilere karşı tedbirden ayıramayan Orhan Pamuk Nobel Ödül´ü aldı.

Pamuğun bu ödülü alması gayet normal. Kendi ülkesine hakaret eden, „Türkler benim yazdıklarımı anlamıyor“ diyen, 1998´de Türk Devletinin verdiği ödülü kabul etmeyen Pamuk tabiki bu ödülü alacaktı. Çünkü kendisi daha önce bahsettiğimiz, bağımlı, halktan kopuk ve kendi milletini küçümseyen “aydınlardan“. Şimdi de onu kukla gibi kullananlar ona bir ödül verdi. Yani ona, “Afferin, rolünü güzel oynuyorsun, seni ödüllendireceğiz“ diyorlar.

Aslında Pamuk önemli değil. Onu oynatanlara bakmak gerekir. Peki “Orhan Pamuk“ kuklasını oynatanlar kim? Pamuğun böyle konuşması kimin işine yarıyorsa, onlar oynatıyor. Yani AB. Türkiye´nin AB´ye girmemesi için, önüne tüm engelleri koyan bazı lobiciler. Türkiye´yi çığırdan çıkarmaya çıalışan zihniyet.

Bu emperyalist zihniyetin oyununa gelmemek gerekir. Aynı zihniyet Vietnam´da ve İrak´ta bataklığa saplanan, Bosna´da Müslümanları katleden, Türkiye´de PKK´yı destekleyen, İrak´ı üçe bölüp bir Kürt devleti yapmak isteyen zihniyettir. Ermenileri ve Türkleri karşı karşıya getiren bu sömürücü zihniyete, hem Türkler, hem Ermeniler ve hatta Kürtler dahi karşı gelmeli.

Aramıza nifak tohumları eken bu haram saltanatı yıkılacak elbet…

Topraklarımızda ve dağlarımızda bizimle dalga geçen bu zihniyetin sonu gelecek elbet…

Tüm okurlara hayırlı bayramlar dilerim. Hepimize sağlık, huzur ve mutluluk, ülkemizede halkın içinden gelen, halkın dilini konuşan, aydınlar ve yazarlar diliyorum.

Cemil Şahinöz

Advertisements

Ein Kommentar

Eingeordnet unter Türkische Kolumne / Türkce Makaleler

Eine Antwort zu “(20.11.2006) Ermeni Komedyası

  1. Fenerli

    Bu komedya ne zaman bitecek acaba?

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s